İmza İnceleme Evrakta Sahtecilik

Home / İmza İnceleme Evrakta Sahtecilik

İmza İnceleme, Evrakta Sahtecilik

imza inceleme evrakta sahtecilik - İmza İnceleme Evrakta Sahtecilik

İmza İnceleme, Evrakta Sahtecilik

İmza İnceleme, Evrakta Sahtecilik Hizmetleri

İmza İnceleme

Evrakta Sahtecilik

Sahte Belge İnceleme

Çek, Senet, Bono Sahtecilik

Sözleşmede Sahtecilik

Abonelik Sözleşme İnceleme

Belge Tahribatı İnceleme

Kriminal Laboratuvar

Resmi Belgede Sahtecilik

Bilirkişi İmza İnceleme

Grafoloji İnceleme

Özel Belgede Sahtecilik

İmza Yazı İncelemeleri

 

Anadolu Kriminal olarak adli belgelerin incelemelerinde genellikle bilgisayar yazılımları, kimyevi malzemeler ve yerine göre farklı donanım araçları ile şahısların el yazıları mukayese ediliyor. Bu konuda bilirkişi raporu hazırlanıyor. Tabi hazırlanan söz konusu bilirkişi raporunun geçerli sayılabilmesi ve bir şekilde delil niteliği taşıyabilmesi için, bu alanda uzmanlaşmış ve tecrübe kazanmış kişilerin belgeye zarar vermeyecek şekilde incelemesi gereklidir.

 

Evrakta Sahtecilik ve İmza İnceleme Gibi Durumlarda Hangi Hizmetleri Sunuyoruz?

 

  • Belge üzerinde yapılan eklemeleri, düzenlemeleri ve tahrifatlar ile karalama tespitlerini çözümlüyoruz. Bu durum daha çok belge türüne göre farklılık gösteriyor ve özel ekipmanlar ile incelemeler yapılıyor. Üzerine yapılan ufak eklemelerden büyük detaylara kadar pek çok konuda çalışmalar yapılıyor. Farklılıklar, mürekkep türleri, tahrifat detayları gibi her türlü konu üzerinde titiz bir çalışma yapılmaktadır.
  • Belge üzerinde yer alan imzayı bir şekilde başka bir evrak üzerine transfer etmek ve aktarılmasını sağlamak gibi durumların incelenmesini yapıyor ve çözümlüyoruz. Bilgisayar yazılımları ile birlikte artık çok fazla oluşmaya başlayan bu olaylara detaylı bir cevap sunuyoruz. Bir imzanın basit bir şekilde ıslak bir yöntemle atılmasını sağlayan teknolojiler bulunuyor. Bunlarla yapılan evrakta sahtecilik durumlarını çözümlüyor ve makinelerin püskürtme kalıntılarını ve karakterlerin analizini yaparak çözümlüyoruz.
  • Kıyaslanan imzanın belge üzerindeki imza ile aynı olup olmaması durumunu inceliyor ve kıyaslıyoruz. İmza verileri üzerinden gidilerek, iki imza verisi incelenir ve aynı kişi tarafından yapılıp yapılmadığı anlaşılmaya çalışılır. İyileştirme çalıştırmalarından yola çıkılarak yapılan analizler, işlem sonucunda gerekli bilgileri vermekte ve çözüme ulaşmamızı sağlamaktadır.
  • Senet inceleme işlemleri hizmeti veriyoruz. Burada önemli olan ticari sebeplerden dolayı pek çok şahsın kullandığı yöntem olan düzeltme ve ekleme yöntemlerini inceliyoruz. Evrakta sahtecilik yapma konusunda senetler ve benzeri evrakların çözümlemesini yapıyoruz. Detaylı bir inceleme için analizlerimizle ve gerekli ekipmanlarımızla sizler için önemli olan sonuçları ortaya çıkarıyoruz.
  • El yazılarını analiz ederek sonuçlandırma hizmeti veriyoruz. Delil niteliği taşıyan bir durum olması gerekçesiyle, grafoloji denilen el yazısı incelemesini sağlıyoruz. Karşılaştırmalarla birlikte karakteristik incelemesini yapıyor ve detaylı olarak raporlandırıyoruz.

 

İmza ve Yazı İncelemesinde Bireylerden Gelen Taleplere Örnekler;

 

Yazıların ve imzaların incelenirken bireylerden bazı talepler gelmesi önem arz ediyor. Çünkü pek çok konuda yazıların ve imzaların farklı şekillerde kullanıldığı ve mağduriyet yaratıldığını biliyoruz. Aşağıda yer alan örnekler en azından size fikir verecektir. Bu ve benzeri konularda yardıma ve danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyuyor iseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

  • Senet üzerinde bir imza var ve bu imza benim değil ama benim gibi davranılıyor. Daha önce attığım imzalarla birlikte detaylı bir karşılaştırılmasının yapılmasını istiyorum.
  • Bir şekilde tehdit ediliyorum ve şüphelendiğim kişi ile yazılarımızın karşılaştırılmasını istiyorum.
  • Sahte imzalar ile başıma gelen dertleri çözmek istiyorum. İmzamın karşılaştırılmasını ve sahte imza ile düzenlenen senete dair işlemlerin geçersiz olmasını istiyorum.
  • Yerime atılan imzanın benim olmadığını kanıtlamak istiyorum ve bu konuda danışmanlık istiyorum.

 

Yukarıda yer alan maddeler gibi pek çok alanda sahte imza ya da yazı ile başınıza iş açılabilir. Ya da benzeri bir durum oluşabilir. Bu konuya dair pek çok senaryo da kurabiliriz. Ama ihtiyaçlar dahilinde size göre yanlış olan ve kanıtlanması gereken bir durum var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Anadolu Kriminal olarak ihtiyaçlarınıza cevap vermek ve sorunlarınızı aydınlatmak için çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Uzmanlarımızla birlikte ön plana çıkardığımız bu çalışmalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.